Copyright 2017 - Custom text here

Action Webmasters powstało z pasji do informatyki i grafiki komputerowej. Zostało założone w połowie lat dziewięćdziesiątych wczasach gdy Internet w Polsce był jeszcze w powijakach. Od tego czasu rozwijamy się razem z postępem sieci, dlatego też nasze projekty zawsze są zgodne z nowoczesnymi trendami oraz potrzebami Klientów. 

 

We wszystko co robimy wkładamy całe serce, zajmujemy się tworzeniem stron internetowych, projektowaniem ich grafiki. Służymy wsparciem działom marketingu: projektujemy i wykonujemy materiały reklamowe, haft komputerowy i wszelkiego rodzaju designem marketingowym. 

 

 

Sami będąc biegli w grafice komputerowej oraz wszelkiego rodzaju programach służących tworzeniu i obróbce grafiki, chcemy podzielić się naszą wiedzą z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie grafiki. Dlatego też stworzyliśmy tą zakładkę, w której będziemy zamieszczać tutoriale do programów graficznych.

 

Zmiana nasycenia kolorów w Photoshopie (zdj.1)

 

1. Otwieramy Photoshopa i otwieramy zdjęcie, którego kolorystykę chcemy poprawić.

 

2. Otwieramy zakładkę Obraz, następnie wybieramy Dopasowania. (zdj.2)

 

 

3. Chcąc zmienić nasycenie kolorów wybieramy zakładkę Barwa/Nasycenie. Teraz możemy manipulować nasyceniem barw naszego obrazka. Robimy to poprzez przesuwanie wskaźnika na podziałce lub wpisywanie wartości w odpowiednim polu. (zdj.3) Poprzez manipulacje kolorem czerwonym uzyskamy czarno-białe zdjęcie.(zdj.4)

 

4. Możemy również wybrać jedną z gotowych, oferowanych przez program funkcji, klikając na strzałkę przy polu Ustawienia. Możemy dzięki temu wzmocnić nasycenie lub uzyskać np. efekt sepii. (zdj. 5)

 

5. Innym przydatną funkcją przy nasycaniu zdjęć kolorami jest Balans kolorów (Obraz → Dopasowania → Balans kolorów). Podobnie jak w przypadku prezentowanym powyżej suwakiem, bądź ręcznie wpisując zmieniamy wartości określające poziomy kolorów na zdjęciu. (zdj6)

 

6. Gdy nasze zdjęcie wygląda już tak, jak tego oczekiwaliśmy klikamy PlikZapisz jako..., wybieramy interesujące nas rozszerzenie oraz nazywamy plik i klikamy Zapisz.

 

 

Jak postarzyć zdjęcie w Photoshopie i Gimpie?

 

Photoshop

Otwieramy zdjęcie.

 

Pierwszym krokiem będzie zmiana kolorystki, w zależności od preferencji możemy wybrać:

- zdjęcie czarno – białe

- w sepii

- efekt: w starym stylu (zdj.8)

 

Wszystkie efekty uzyskamy poprzez: ObrazDopasowanieBalans kolorów (szczegółowy opis tego kroku znajdziecie w tutorialu: Zmiana nasycenia kolorów w Photoshopie).

 

Kolejnym krokiem, który postarzy nasze zdjęcie może być filtr: Flara Obiektywu. FiltrRenderowanieFlara obiektywu. (zdj.8) Otworzy nam się podgląd na którym plusikiem ustawiamy miejsce, w którym ma się pojawić flara. Suwakiem określamy też jak duży ma być błysk. (zdj.9)

 

Kolejny filtr, który może nam się przydać to Szum. Wchodzimy znów w Filtr, następnie odnajdujemy na liście SzumDodaj szum. Ustawiamy rozmieszczenie „Jednolite” oraz szum „Monochromatyczny”. Następnie wartość na poziomie od 5 do 15%. (zdj.10 i 11)

 

I gotowe! (zdj.12)

 

Gimp

W gimpie postarzenie zdjęcia jest znacznie łatwiejsze można to zrobić w trzech krokach:

 

Otwieramy zdjęcie wybieramy: Filtry → Dekoracja → Stara fotografia. I w zasadzie zdjęcie jest postarzone.

 

 

Możemy dodać jeszcze drugi efekt: Filtry → Dekoracja → Plama po kawie.  

Haft komputerowy to doskonały pomysł na wykonanie ciekawych gadżetów reklamowych, które jednocześnie będą zaskakiwać Klientów swoją jakością.

 

Przygotowanie koszulek, czapek czy bluzy z logiem firmy to sposób na jej reklamowanie wśród nowych klientów. Nadruk na takiej koszulce szybko się niszczy: może się sprać lub skruszyć, haft zapewni, że logo firmy pozostanie na ubraniu aż do końca użytkowania.

 

W ramach pracy z haftem komputerowym przygotowujemy grafikę, która następnie zostaje wyhaftowana na wybranym przez Klienta przedmiocie, mogą to być:

 

- koszulki

- bluzy

- czapki

- kaszkiety i Full Capy

- parasole

- fartuchy robocze

- ubrania robocze

- fartuszki

 

- koszule

Jedną z branż, która szczególnie chętnie wykorzystuje nasze umiejętności jest branża architektoniczna. Dla potrzeb zarówno projektantów budynków, jak i osób, które zajmują się ich wewnętrznym designem tworzymy wizualizację 3D budynków i ich wnętrz.

 

Nasze wizualizację są nietypowe, jesteśmy jedną z nielicznych na rynku firm, które do prezentacji używają gogli 3D. Tworzymy wizualizację w swojej technice oparte na technice tworzenia gier komputerowych. Klient zakłada gogle i otrzymuje możliwość przechadzania się po budynku, którego plany stworzył architekt. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klienci mogą obejrzeć dane miejsce niemal z każdej perspektywy oraz zobaczyć wszelkie funkcjonalności i udogodnienia.

 

 

 

 

Każdy właściciel firmy oraz specjalista od marketingu wie jak ważne są materiały reklamowe dla wizerunku firmy oraz propagowania jej działalności. My sprawiamy, że ulotki reklamowe, foldery i papier firmowy łatwo wpadają w oko i na długo pozostają w pamięci Klienta.

 

Action Webmasters posiada w swoich szeregach grono specjalistów w zakresie projektowania grafiki komputerowej oraz specjalistów od komunikacji marketingowej, którzy dbają nie tylko o to by ulotki były ciekawe i zaskakujące, ale również niosły ze sobą treść, która zapadnie w pamięć odbiorcy.

 

W ramach naszych usług wykonujemy projekty

 

- papeterii i teczek reklamowych

- ulotek

- folderów

- banerów reklamowych (tradycyjnych i internetowych)

- plakatów i posterów

- zakładek

- prezentacji firmy

 

- gadżetów reklamowych: koszulek, czapek, bluz (więcej na ten temat w zakładce: haft komputerowy).