Copyright 2021 - Custom text here

Od 2014 roku trendy w projektowaniu stron internetowych zmieniają się niezwykle dynamicznie. Przede wszystkim jest to bezpośrednio związane z faktem, że coraz więcej osób korzysta z internetu za pomocą urządzeń mobilnych.

Responsive Web Design

Obecnie projektowanie stron w tej technologii to już standard. To taki sposób przygotowywania strony, aby finalnie mogła ona dobrze wyglądać na każdym urządzeniu- na telefonie, tablecie, laptopie, komputerze stacjonarnym. Strona sama dopasowuje się do wielkości ekranu urządzenia, na którym ma być wyświetlana. Dzięki zastosowaniu RWD strona jest także bardziej przyjazna wyszukiwarkom internetowym.

Strony typu One page

 

To taki typ strony, gdzie rezygnujemy z dodawania podstron, a wszystkie informacje po kolei umieszczane są na stronie głównej. Trend ten zapoczątkowany został przeprowadzanymi badaniami, które mówiły, że każde dodatkowe kliknięcie, które użytkownik musi wykonać jest wysiłkiem, na który decyduje się coraz mniej osób- dlatego też strony typu one page posiadają w sobie wszystkie najważniejsze informacje oraz treści marketingowe, które mają za zadanie zachęcić użytkownika do pozostania na stronie, skorzystania z oferty czy też dokonania zakupu.